English
Ana Sayfa  
Hakkımızda
Ürünlerimiz
Referanslar
Servis
Online E-Mail
Detaylı iletişim bilgileri için lütfen tıklayın.
Sertifikalar

 

Yeni İşbirliğine Davet

 Yeni İşbirliğine Davet


Bayursan, TÜBİTAK - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından ödüllendirildiği, standart ve seri olarak üretilecek yeni "Modüler Yürüyüş Sistemleri" ile ilgilenen ortak girişimci adaylarını bu yeni yatırımına davet ediyor.

İlgilenenlerin detaylı kurumsal/bireysel yapıları ve özgeçmişleri ile iletişime geçmelerini rica ederiz..

   

 Lokomotif Modül

 Vagon Tip Modül

 

Modüler Yürütme Sistemleri
Vinç Yürütme Başlıkları, Açılır Kapanır, Gezer Çatılar

Modül gövdeleri özel fonksiyonlarına ve işlevlerine göre çeşitli aksesuarlarla donatılırlar. Ancak modüller daima bir ana gövdeye, sisteme veya birbirlerine elektrik kaynağı ile bağlanarak birimleri oluştururlar. Modülün gövdesi dikdörtgen profilli çelik borudur.

Tekerlekler; çaplarına, istenilen yük kapasitelerine, yürütme hızlarına v.s. etkenlere bağlı olarak özel malzemelerden imal edilir. Tekerleklerin basma çapları ve şekilleri fonksiyonlarına göre çeşitli ebat ve standartlarda olabilir. Tamamen düz, konik, dairesel yivli veya tek ve çift tarafı konik olarak imal edilebilirler.

Modüller, lokomotif veya vagon tip olabilir. Lokomotif modüller redüktörlü ve frenli elektrik motorları ile tahrik edilirler. Tekerlekler, göbekten direkt tahrik ile veya tekerlekler dişli tip ise pinyon dişli vasıtası ile tahrik edilirler.

Lokomotif modül, elektrik motoru, redüktör, fren, tekerlek, tampon plakası, lastik takoz, sırt (yan) plakası ve semerden oluşur. Vagon tip modül, tekerlek, tampon plakası, lastik takoz, sırt (yan) plakası ve semerden oluşur.

 

Bayursan Tek Tekerlekli Modüllerinin Başlıca Farkları:

  1. Bayursan tek tekerlekli modüllerinin çelik gövdelerle veya kendi aralarındaki bağlantılarında özel ve değişik aksesuarlar kullanılır ve bağlantılar tamamen elektrik kaynağı ile veya bazen civata ve somunlarla yapılır.
  2. Tüm Bayursan tek tekerlekli modülleri makinanın, ekipmanın veya sistemin amaçları ve/veya fonksiyonlarına bağlı olarak civatalar, somunlar ve kesme pimleri ile bağlanan özel ve değişik aksesuarlarla donatılmışlardır.
  3. Modüller genellikle tasarımcının onayı ile çelik gövdelere herhangi bir tür veya şekilde bağlanabilir.
  4. Bağlantı sadece "x" ve "y" koordinatlarının oluşturduğu dikey düzlemle sınırlı değildir, ayrıca "z" koordinatı ile de yapılabilir. Dolayısiyle, doğal olarak tümüyle çok değişik bağlantı kombinasyonu kullanılabilir.
  5. Modülün bir gövde ile bağlantısı oluşunca, bu özel aksesuarlar artık yeni gövdenin elemanları olur.
  6. Tek tekerlekli modüller, istenildiği takdirde, yeni gövde veya sistemden civata ve somunların sökülmesi ile kolaylıkla ayrılabilir.
  7. Çok sayıda kombinasyon, katılımcılar için tamamiyle serbest ve geniş bir uygulama alanı sağlar.
  8. Tüm çelik konstrüksiyon firmaları ve özellikle vinç imalatçılarının taşeronları doğal olarak, olası kombinasyonları, alternatifleri, modüllerle birleştiklerinde oluşan birimlerin mukavemetlerini sordukça, Bayursan ile birlikte problem çözen ortaklar konumuna geleceklerdir. Üniteler birbirlerine sağ, sol ve üst taraftan bağlanabilirler. Sonuçta, değişik amaçlara uygun olarak tekerlekli modül grupları oluşturulabilir.

 

Gezer Köprü Vinçleri Portal Vinçler Taşıma-Nakliye Sistemleri Konveyörler
 
Depolama Makineleri Kaldırma Platformları Hareketli Çatılar  

 

Back

   
    
Webmasterwww.bayursan.com.tr
Designed by Ender CIKIS - 2006